• Home
  • /
  • Styl życia
  • /
  • 10 narzędzi, które każdy mężczyzna mieć powinien
narzędzia

10 narzędzi, które każdy mężczyzna mieć powinien

Domowy warsztat jest z pewnością jednym z najbardziej użytecznych dla mężczyzny kącików w domu. Jest doskonały nie tylko w przypadku majsterkowiczów, ale również do naprawiania codziennych, drobnych awarii, które zawsze się zdarzają, np. przysłowiowy cieknący kran. Jakie narzędzia w domu przydają się najbardziej?

Młotek i kombinerki – najważniejszy duet!

Mawia się, że jeśli czegoś nie da się naprawić młotkiem, prawdopodobnie zepsuło się na dobre. Coś w tym żarcie jest prawdziwego, gdyż to właśnie te dwa narzędzia używamy najczęściej. Warto zakupić młotek, którego koniec jest wyposażony w wyciągacz do gwoździ.

Wiertarka plus zestaw wierteł

W przypadku wiertarki, dobrze jest zdecydować się na wiertarko-wkrętarkę. Przyda się ona np. podczas skręcania mebli, gdzie używanie ręcznych narzędzi jest zbyt pracochłonne i zajmuje naprawdę dużo czasu. Jeżeli do urządzenia nie są dołączone wymienne wiertła, warto zakupić choćby najmniejszy zestaw z podstawowymi rozmiarami.

Zestaw kluczy i śrubokrętów

W przypadku tych dwóch rodzajów narzędzi ważne jest, aby posiadać cały zestaw. Klucze i śrubokręty przydają się do naprawy pojazdów, urządzeń RTV i AGD, a także chociażby wymiany baterii w ulubionej zabawce dziecka.

Smar oraz narzędzia do smarowania

Najlepszym i najbardziej popularnym smarem jest towot. Do jego stosowania dobrze jest mieć zwyczajną, większą strzykawkę, którą dotrzemy nawet w najciaśniejsze zakamarki. Prócz strzykawki smar można nakładać po prostu palcami, lecz jest to mniej precyzyjne.

Piła ręczna oraz brzeszczot do metalu

Zwykła piła do drewna przydaje się w przypadku posiadania ogródka i drzewek, gdyż jest doskonała do przycinania grubszych gałązek. Brzeszczot to nic innego, jak piła przeznaczona do cięcia elementów metalowych np. kłódki w przypadku zgubienia kluczyka.

Miara i latarka

Te narzędzia przydadzą się nie tylko w warsztacie, ale również w domu. Latarka jest niezbędna np. w przypadku braku prądu. Jeśli chodzi o rodzaj miały, najlepiej jest mieć metalową, zwijaną automatycznie, która umożliwia mierzenie odcinków bez pomocy drugiej osoby.

Dodaj komentarz