• Home
  • /
  • Sport
  • /
  • Ekstremalne atrakcje tylko dla odważnych – 5 propozycji
Ekstremalne atrakcje dla odważnych

Ekstremalne atrakcje tylko dla odważnych – 5 propozycji

Jeżeli lubicie ekstremalne wyzwania i nagłe przypływy adrenaliny, znaleźliśmy specjalnie dla Was miejsca i atrakcje, które zapewnią takie niezapomniane wspomnienia. Zapraszamy do lektury.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Należy podkreślić, że jeżeli zdecydujemy się na takie atrakcje, powinniśmy wybrać profesjonalną firmę, która zajmuje się takimi eventami. Nigdy pod żadnym pozorem nie próbuj na własną rękę próbować swoich sił w poniższych ekstremalnych dyscyplinach. Organizowane są one przez ludzi z doświadczeniem, którzy mają ogromną wiedzę o danym sporcie, potrafią wszystko wyliczyć i nic nie pozostawiają przypadkowi.

Skok ze spadochronem

Pierwszą ekstremalną dyscypliną, która da Wam zastrzyk adrenaliny, jest skok ze spadochronem. Wszystko zaczyna się od krótkiego szkolenia i poznania swojego instruktora, do którego zostaniemy przyjęci podczas skoku. Dostajemy specjalny kombinezon, szelki oraz gogle. Gdy już jesteśmy przygotowani, wsiadamy do samolotu, który wynosi nas na 4000 m nad ziemią. Już podpięci do instruktora, stajemy w otwartych drzwiach samolotu i musimy wykonać ten jeden krok, który dzieli nas od spadania. Jeżeli zdecydujemy się na ten ruch, czeka nas 60 sekund swobodnego spadania i około 8 minut latania z otwartą czaszą spadochronu. Adrenalina gwarantowana.

Bangee

Kolejna ekstremalna atrakcja dla odważnych, która polega na podczepieniu się do elastycznej liny, i skoku w dół. Ta forma atrakcji ma wiele odmian, można skakać z mostów, wież, przystosowanych do tego żurawi budowlanych, a wysokość, z której rzucamy się w otwartą przestrzeń, może wynosić nawet 230 metrów. Daje to około 2 sekund spadania, które dla skaczącego trwają wieczność. Po takim skoku możesz powiedzieć o sobie “Twardziel”.

Mega huśtawka

Kto z nas w dzieciństwie nie bujał się na huśtawce? Dla wszystkich, którzy pragną przypomnieć sobie te lata, ale w nowej ekstremalnej formie zapraszamy na huśtawki zawieszone nad przepaściami. Pierwszym etapem jest oczywiście poznanie zasad bezpieczeństwa. Następnie siadamy do specjalnie przygotowanego siedziska (podobnego do huśtawkowego krzesełka dla bobasów) i czekamy… aż puszczą blokady i zaczniemy spadać, aby zaraz zacząć huśtać się po nawet 300-metrowym łuku! Świetne przeżycie, którego możesz doświadczyć również w parach.

Pod wodę

W cieplejszych rejonach naszego globu stworzono całkiem nową i zaskakującą atrakcję — pływanie z drapieżnikami. Oczywiście wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach, zostajemy zanurzeni pod wodę w specjalnych do tego przystosowanych klatkach (spokojnie, nie takich jak w filmach pokazują — nie ma w nich szerokich prętów) i możemy bezpiecznie podziwiać z bliska rekiny, krokodyle lub aligatory. Cała zabawa trwa nawet do 30 min, a spotkanie oko w oko z ogromnym drapieżnikiem skutecznie podniesie Ci poziom adrenaliny.

Bang! Bang!

Co może wydawać taki odgłos? Oczywiście strzelanie z broni! Jeżeli interesujesz się militariami albo po prostu chcesz poczuć jak to jest strzelać z karabinów, pistoletów bądź nawet z profesjonalnych snajperek to jest to atrakcja idealna dla Ciebie. Strzelanie, organizowane są na strzelnicach, które posiadają specjalne zezwolenia na prowadzenie szkoleń. Najczęściej strzelnice oferują testy karabinów AK-47 oraz kultowego austriackiego pistoletu Glock.

Jeżeli więc chcielibyście doznać ekstremalnej przygody, możecie zapisać tych pięć wydarzeń na początek swojej listy “do zrobienia” i sukcesywnie odhaczać. Będą to niezapomniane historie, którymi pochwalicie się rodzinie oraz znajomym. A dla tych, którzy wolą zostać w swoim wygodnym fotelu, przygotowaliśmy listę gier wywołujących podobne emocje 😉

 

Dodaj komentarz