• Home
  • /
  • Motoryzacja
  • /
  • 5 korzyści wynikających z wynajmu samochodu z wypożyczalni do codziennego użytku

5 korzyści wynikających z wynajmu samochodu z wypożyczalni do codziennego użytku

Samochód przez długie lata był symbolem statusu. Jednym z ostatecznych potwierdzeń na temat majątku i stanu posiadania osoby, która jeździła daną limuzyną. Również koszta samochodu były kiedyś odpowiednio wyższe.

Dzisiaj, wraz z innymi dobrodziejstwami XXI wieku, mamy do dyspozycji możliwość wynajmu samochodu, która wywraca do góry nogami cały biznes samochodowy. Usługa ta jest na tyle popularna, że nie obejmuje tylko dużych miejscowości. Wypożyczalni W poniższym te samochodów umożliwiają wynajem aut w Szczecinie, Lubinie czy Rzeszowie. W poniższym tekście przedstawię pięć powodów, dla których lepiej jest wynajmować samochód osobowy, niż go kupować.

Polecamy także: porady finansowe, budżet domowy na 

finananse4you.pl

Koniec z formalnościami.

 

Reklamy ubezpieczalni samochodów bombardują nas praktycznie codziennie. Próbując skusić nas większymi, niż u konkurencji, zniżkami za bezkolizyjną jazdę czy innymi bonusami dla rozważnych kierowców.

Długoterminowy wynajem samochodu osobowego sprawia, że już nigdy nie będziesz musiał przejmować się takimi rzeczami jak OC czy AC. Dodatkowe ubezpieczenie pokrywające wezwanie lawety do zepsutego samochodu, czy jakakolwiek inna forma car assistance też będzie dla ciebie odległym śpiewem przeszłości.

Wypożyczalnia, z której zdecydujesz się wynająć samochód jest w obowiązku samemu dopełnić wszystkich formalności. Ty masz dla siebie jedynie przyjemność z jazdy i satysfakcję wynikającą z braku użerania się z formalnościami.

 

Auto już nigdy się nie zepsuje

 

Pamiętasz, jak nagle w drodze na ważne spotkanie, albo przed wyjazdem na wymarzony i zasłużony wypoczynek twoje auto odmówiło posłuszeństwa? Nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, sprawny pojazd rozkracza się i przestaje jeździć.

Już nigdy więcej nie musisz przeżywać tego horroru. Oficjalnie skończyły się niekończące się pielgrzymki do wiecznie zawyżających cenę mechaników, nigdy nie trzymających się swoich terminów. Dlaczego? Odpowiedź jest dziecinnie prosta. W momencie, gdy zepsuje się samochód z wypożyczalni, zajmuje się nim wypożyczalnia. Dla zachowania najwyższego standardu obsługi, klient po prostu dostaje nowe auto i nie musi się niczym innym przejmować.

 

Co chwile nowy model

 

Nie sposób się nie zgodzić – samochody kosztują swoje. Nawet dobrze zarabiająca osoba, która ma stabilną pracę nie jest w stanie pozwolić sobie na kupno nowego modelu co pół roku. Zwłaszcza, że jest to inwestycja nie do końca opłacalna. Po miesiącu od kupna nowego modelu jego wartość rynkowa spada nawet o kilkadziesiąt procent.

Wynajem długoterminowy rozwiązuje te dwa problemy. Dla osób niezdecydowanych, albo takich, którzy lubią podążać za trendami na pewno sporym atutem będzie to, że mogą zmieniać model samochodu co chwilę, nie martwiąc się zbytnio o koszta. Zazwyczaj opłaty za wynajem samochodu różnią się niewiele.

Drugą sprawą jest to, że w końcu nie tracisz na tym że masz nowe auto. Przez to, że nie ponosisz całego kosztu zakupu a jedynie uiszczasz miesięczną opłatę za użytkowanie, jeżdżenie nowym autem w końcu się opłaca.

 

Szybkie, proste i przyjemne

 

Ostatnią korzyścią, o której należy wspomnieć, jest łatwość z jaką możesz dokonać całego procesu wynajmu auta. W odróżnieniu od umowy leasingowej, nie musisz angażować w tę działalność nikogo innego. Nie ma tutaj decyzji banku, od którego powoli wykupujesz samochód jako swoją własność. Nie musisz przejmować się tym, że nie będziesz miał pieniędzy na spłatę następnej raty.

Wynajem obowiązuje tak długo, jak długo strony umówiły się ze sobą na użytkowanie samochodu. Wiesz, że w przyszłym miesiącu wyjeżdżasz i nie chcesz trzymać wypożyczonego pojazdu dłużej? Nic nie stoi na przeszkodzie wypowiedzenia umowy i oczywiście pozbyciu się niepotrzebnych kosztów.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z wypożyczalnią samochodów Kaizen Rent

Dodaj komentarz