Przewodnik po Wrocławiu

Co zwiedzić we Wrocławiu – mini przewodnik

Wrocław jest najstarszym miastem pod względem lokacji na prawach miejskich w Polsce. Jest również czwartym pod względem liczby ludności miastem w naszym kraju.
Warto wybrać się do Wrocławia i poznać to niesamowite miejsce, w którym znajdziemy wiele atrakcji i miejsc wartych zobaczenia.

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Po pierwsze warto udać się do ZOO we Wrocławiu (ul. Wróblewskiego 1-5), które jest najstarszym w Polsce i posiada ogromną ilość zwierząt ulokowanych na 33 hektarach. Żyje w nim około 14 tysięcy zwierząt. W ciągu kilku godzin zwiedzania można na własne oczy zobaczyć rzadkie gatunki zwierząt ze wszystkich kontynentów.
Dodatkowo warto odwiedzić największą atrakcję jaką jest unikatowe na skalę światową Afrykanarium. Znaleźć w nim można jedynie gatunki oceaniczne zamieszkujące w Afryce, od Morza Czarnego po dżunglę Kongo, m.in. krokodyle, płaszczki, rekiny, żółwie czy manaty.
Warto wycieczkę do Zoo zaplanować z wyprzedzeniem i kupić bilety online, ponieważ przed kasami przeważnie są ogromne kolejki. Zwłaszcza jak jest ciepły dzień.

Pergola we Wrocławiu

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest pergola w kształcie połowy elipsy, która została wybudowana na początku XX wieku. Znajduje się ona wokół sztucznego stawu z fontanną. Słupy pergoli zostały obsadzone winoroślą. Kiedy dzień jest ciepły, warto wybrać się na spacer i rozkoszować się pięknymi widokami.

Ogród Japoński we Wrocławiu

Spacerując warto udać się do Ogrodu Japońskiego, który jest unikatowy na kontynencie europejskim. Został założony w latach 1909-1913, a przez kolejnych parę lat był powiększany i uzupełniany. Jego dzisiejszy kształt, to praca polskich i japońskich specjalistów.
Stanowi on żywy fragment japońskiej kultury i jest on połączeniem kilku typów ogrodów: wodnego, publicznego, kamienistej plaży i związanego z ceremonią picia herbaty.
W ogrodzie można zobaczyć około 78 gatunków roślin pochodzących z Azji, w tym 38 z samej Japonii.
Ogród to idealne miejsce na relaks czy pamiątkową sesję zdjęciowa. Jest on nie duży, obejrzenie nie zajmuje dużej ilości czasu, ale warto poświęcić na niego dłuższą chwilę i wyciszyć się w niesamowitym otoczeniu.
Do ogrodu warto wybrać się wiosną lub latem, kiedy przypada czas kwitnienia roślin.

Pączkarnia we Wrocławiu

Po takim spacerze warto usiąść, odpocząć i skosztować coś na słodko. Najlepiej udać się do pączkarni we Wrocławiu na kawę i pysznego pączka, który doda odrobinę słodkości temu wyjątkowemu dniu.

Wrocławski Rynek

Następnie już z dodatkową energią warto wybrać się na Wrocławski Rynek, który jest największy w Europie. Jest on zabudowany bardzo urokliwymi i kolorowymi kamienicami, pochodzącymi z różnych epok. Zawsze są na nim tłumy, gdyż poza miejscowymi, przyciąga on bardzo wielu turystów. Latem odbywają się tutaj m.in. kina w plenerze. Przy rynku znajduje się zaś fontanna, przy której w upalne dni można się orzeźwić.

Wrocław nie jest miastem, które można zobaczyć w weekend. Ogromny wybór różnego rodzaju atrakcji i możliwość odkrycia wszystkich magicznych zakamarków miasta, wymaga większej ilości czasu. Warto w mieście zostać dłużej i poczuć jego niesamowity klimat.

Dodaj komentarz