• Home
  • /
  • Styl życia
  • /
  • Gdzie zjeść najlepsze pączki we Wroclawiu w Tłusty Czwartek
pączki

Gdzie zjeść najlepsze pączki we Wroclawiu w Tłusty Czwartek

Tłusty czwartek coraz bliżej, dlatego warto dowiedzieć się, gdzie można dostać najlepsze pączki we Wrocławiu. Ten dzień w naszej kulturze od wieków sprzyja obżarstwu. Uważa się nawet, że kto w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, będzie miał pecha przez cały rok. Skąd wziął się słodki zwyczaj?

Pączki ze słoniną

Tłusty czwartek wypada tuż przed Wielkim Postem, więc rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Dzień, znany również jako zapusty, jest tradycyjna datą swobodnego objadania się.

Zwyczaj ma swoje korzenie w pogańskich świętach zakończenia zimy i nadejścia wiosny. Okazje te obchodzono hucznie, wypijając wtedy spore ilości ówczesnego alkoholu, którym zwykle było wino. Do napitku serwowano mięsa, ale również tłuste paczki nadziewane… słoniną. Naprawdę. Protoplastą dzisiejszego słodkiego deseru, była kulka usmażonego ciasta chlebowego, która okalała porządny płat wieprzowego tłuszczu.

Dziś tłusty czwartek nadal jest okazją do swobodnego obżerania się, jednak słoninę z pączka na dobre wyparło słodkie nadzienie. Twórca najlepszych pączków we Wrocławiu poszedł nawet o krok dalej i deserowe wnętrze wylał na… wierzch pączka.

Bite a Donut

Tak nazywa się cukiernia, która we Wrocławiu serwuje pączki w amerykańskim stylu. Oznacza to, że smakołyk nie ma klasycznego kształtu kulki, lecz oponki. Ze względu na dziurę w środku, należało gdzie indziej umieścić słodkie nadzienie i dlatego właśnie przekształciło się ono polewę, która zdobi wierzch pączków Bite a Donut.

Cukiernia oferuje kilkanaście wariantów smakowych swoich donutów, od umiarkowanie słodkich, aż po cukrowe bomby ze Snickersa oblanego Nutellą. Smakołyki są kruche, zawsze świeże, a ich kolorowe polewy pobudzają receptory smakowe już samym swoim wyglądem. Wszystkich słodkości spróbować można w lokalu przy ulicy Św. Mikołaja albo zamówić z dostawą pod wskazany adres za pośrednictwem Uber Eats czy Pyszne.pl

Najlepsze pączki we Wrocławiu – tylko w Bite a Donut

Stara tradycja nakazuje zjedzenie w tłusty czwartek co najmniej jednego pączka. Dla znudzonych klasyką gatunku świetnym urozmaiceniem będą donuty z Bite a Donut.

Choć wpisują się w kanon słodyczy musowo konsumowanych w tłusty czwartek, ich kształt, chrupkość i fantastyczne polewy odkryją przed nami przyjemność obżarstwa na nowo.

Niezależnie od preferencji smakowych, w zapusty śmiało można pokusić się o eksperymenty i zafundować swoim kubkom smakowym eksperymenty stworzone przez pracowników cukierni. Przy okazji odkryjemy najlepsze pączki we Wrocławiu, które niekoniecznie przecież muszą mieć klasyczny kształt, aby podbić podniebienia smakoszy.

Dodaj komentarz