• Home
  • /
  • Porady
  • /
  • Ile kosztuje zorganizowanie wesela – z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?

Ile kosztuje zorganizowanie wesela – z jakimi wydatkami trzeba się liczyć?

Organizacja wesela jest jednym z największych wydatków młodych osób. Odpowiednie zaplanowanie imprezy pozwoli na wcześniejsze oszacowanie kosztów i uniknięcie dodatkowego stresu. Na co zwrócić uwagę oraz jak najefektywniej zaplanować ślub i wesele?

 

Największe wydatki na weselu

Planowanie wesela warto rozpocząć od szacunkowego rozpisania kosztów. Są rzeczy bez których ślub nie może się odbyć jak np. obrączki czy suknia ślubna i garnitur. Rezygnacja z całonocnego wesela i zaproszenie jedynie najbliższej rodziny na poczęstunek znacząco obniży koszty. Podobnie sytuacja ma się z kamerzystą i fotografem. Można wybrać usługi tylko jednej z tych osób lub poprosić kogoś z rodziny o zrobienie pamiątkowych zdjęć. Większość wydatków można przewidzieć i przygotować się na nie odpowiednio wcześniej. Jeśli jednak w ostatniej chwili okaże się, że Para Młoda zapomniała np. o obrączkach, a budżet domowy jest już znacząco nadszarpnięty warto wiedzieć czym jest kredyt online. To specjalna pożyczka, dzięki której pieniądze już w kilka minut znajdą się na koncie pożyczkobiorcy.

 

Sala weselna

Największym kosztem podczas organizacji wesela bez wątpienia jest wynajęcie sali. W zależności od wielkości miasta, ilości posiłków i standardu lokalu koszt może wahać się od 150zł do nawet 500zł za talerzyk. Każda sala ma również inny standard. Podczas podpisywania umowy należy zwrócić uwagę czy w cenę są wliczone np. napoje i ciasta. Tort weselny zazwyczaj nie wchodzi w zakres umowy z lokalem podobnie jak alkohol.

 

Ubiór Młodej Pary

Niezbędnym elementem na ślubie i weselu jest suknia Pani Młodej i garnitur Pana Młodego. W opcji budżetowej, można zdecydować się na wypożyczenie stroju co znacząco obniży koszty. Jeśli jednak Para Młoda decyduje się na zakup strojów na własność to musi liczyć się z kosztami rzędu 3-5 tysięcy złotych za suknię i ok. 1-2 tysięcy złotych za garnitur. W tej kwocie uwzględniono już dodatki takie jak welon, koszula czy buty.

 

Obrączki Młodej Pary

Kolejny z elementów bez którego ślub nie może się odbyć. Ceny obrączek w dużej mierze zależą od próby metalu z jakiego będą wykonane. Warto udać się do lokalnych jubilerów ponieważ w przeciwieństwie do markowych sklepów w galeriach uwzględniają oni wagę materiału w cenie obrączek. W sieciowych sklepach jubilerskich w galeriach często płacimy za dany model bez względu na rozmiar obrączek.

 

Zespół weselny

Wesele nie może odbyć się bez muzyki. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują DJ i wodzirejowie. Klasyczne zespoły jednak nie wychodzą z mody i cały czas posiadają rzeszę zwolenników. Bez względu na to którą opcję wybierze Para Młoda, należy liczyć się z kosztem z przedziału 2-5 tysięcy złotych.

 

Kamerzysta i fotograf

Doskonałą pamiątką ze ślubu i wesela jest film i zdjęcia. To dzięki nim możemy sobie przypomnieć tą wyjątkową chwilę i emocje jakie jej towarzyszyły. Oglądanie zdjęć jest doskonałym sposobem na spędzanie czasu przy spotkaniach rodzinnych, a dobrze wykonany film z wesela będzie cieszył oko nawet za kilkadziesiąt lat.

Dodaj komentarz