• Home
  • /
  • Moda
  • /
  • Jak modelować sylwetkę ubraniem – wąskie barki
męska sylwetka

Jak modelować sylwetkę ubraniem – wąskie barki

Szerokie ramiona i barki to atut sylwetki mężczyzny. Niektórzy panowie borykają się jednak z kompleksem zbyt wąskich ramion. Ten mankament można jednak szybko naprawić, stosując się do kilku porad dotyczących tworzenia stylizacji.

Jak optycznie poszerzyć barki?

Za wąskie barki nie muszą spędzać snu z powiek mężczyznom, którzy właśnie przez nie, nie są zadowoleni z wyglądu swojej sylwetki. Umiejętne dobieranie krojów oraz faktur tkanin, z których uszyte będą stroje, powinno pomóc rozwiązać ten problem. Pierwsza rada dotyczy wybierania ubrań taliowanych. Warto kupować właśnie w ten sposób skrojone koszule oraz marynarki, bo najładniej układają się one na plecach i podkreślają męską sylwetkę. Nawet wąskie ramiona i barki wyglądają wizualnie lepiej, gdy mężczyzna ma na sobie dopasowaną górę. Marynarki dodatkowo mogą mieć wszyte poduszki poszerzające optycznie ramiona, przy czym trzeba jednak zachować umiar i nie przesadzać z tego typu wizualnym wsparciem.

Faktury tkanin

Mężczyźni o wąskich ramionach mogą również modelować swoją sylwetkę za pomocą ubrań uszytych z konkretnych rodzajów tkanin. Szczególne pole do popisu mają w przypadku ubrań na jesień oraz zimę. To właśnie oni wyglądają bowiem świetnie w grubych swetrach z mięsistych włóczek, która ozdobione są na przykład warkoczami na rękawach. W przypadku takich grubych swetrów, panowie o wąskich ramionach mogą również wybierać modele z szalowym kołnierzem. Takie ubrania świetnie leżą tylko i wyłącznie na szczupłych mężczyznach, którym dodają optycznie trochę ciała.

Stylizacje na cebulkę

Wąskie ramiona można również poszerzyć nosząc na sobie kilka warstw ubrań, czyli ubierając się na cebulkę. Jeżeli na górę założy się na przykład koszulę, sweter z dekoltem w serek, a do tego świetnie skrojoną taliowaną marynarkę, na dół najlepiej założyć dopasowane wąskie spodnie o prostych nogawkach. Sylwetka zostanie ładnie podkreślona, a kontrast pomiędzy wąskim dołem, a szerszą górą (właśnie tak naturalnie kształtuje się męska sylwetka) będzie wydawał się większy. Dokładnie o to chodzi, bo to sposób na wizualne poszerzenie ramion.

Dodaj komentarz