• Home
  • /
  • Moda
  • /
  • Jak rozpoznać markowe ubrania?
Ubrania znanych luksusowych marek

Jak rozpoznać markowe ubrania?

Piękne ubrania oraz dodatki, luksusowe marki są oznaką dobrego gustu, ale i pewnego statusu społecznego. Dlatego też decydując się na ich zakup chcemy mieć stu procentową pewność, że są oryginalne. Jak nie dać się oszukać i rozpoznać podróbkę, jeśli taka wpadnie w nasze ręce?

W jaki sposób luksusowe marki zabezpieczają swoje produkty?

Warto wiedzieć o tym, że zarówno ubrania, obuwie, czy też inne akcesoria najczęściej są w odpowiedni sposób sygnowane i zabezpieczane. Oczywiście, najbardziej oczywistym oznaczeniem jest metka, jednak nie tylko ona świadczy o tym, że mamy do czynienia z dobrem luksusowym. To, co wyróżnia luksusowe marki to także jakość wykonania, a także zastosowane materiały. Niektóre marki korzystają z bardzo charakterystycznych surowców, ale można też przyjąć zasadę, że w przypadku dóbr luksusowych materiały te powinny odznaczać się wysoką jakością. W przypadku ubrań można więc zwrócić uwagę na skład materiałowy danej rzeczy oraz zawartość włókien syntetycznych.

O czym warto pamiętać decydując się na znane marki w sieci?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest miejsce, w którym je kupujemy. Zdecydowanie najwięcej podróbek i oszustw zdarza się za pośrednictwem internetu, kiedy decydujemy się na niepewne zakupy. Przykładem są tutaj zakupy od innych użytkowników portali aukcyjnych, lub też w mało popularnych sklepach internetowych. Niestety, niska cena produktu może być przez nas interpretowana jako okazja lub też promocja i może nie budzić w nas podejrzeń. Jednak, warto mieć taką świadomość, że już z definicji są to dobra drogie, na które nie każdy może sobie pozwolić. Podejrzanie niska cena może więc wskazywać na to, że mamy do czynienia z podróbką. Dlatego też robiąc zakupy w internecie korzystajmy z autoryzowanych przez daną markę miejsc, zwracajmy uwagę na to, czy zakupy są bezpieczne i czy są objęte gwarancją.

Co w przypadku zakupów stacjonarnych?

W przypadku zakupów stacjonarnych, możemy wybierać butiki i stanowiska konkretnych marek. Jeśli jednak trafimy na inny sklep z luksusowymi dobrami, zawsze sprawdzajmy jakość wykonania produktów, bo to ona może sporo powiedzieć o tym, czy dany produkt nie jest podróbką. Z zewnątrz wszystko może prezentować się nienagannie, dlatego też zbadajmy wewnętrzną stronę ubrań, a także odszycie i wykonanie szwów. Możemy też zwrócić uwagę na przyszycie guzików oraz na to, w jaki sposób działają zamki. Oczywistymi podróbkami są oczywiście rzeczy posiadające literówki w nazwach marki lub w logo, który to zabieg często stosuje się, aby upodobnić się do danej marki luksusowej. Niekiedy nie zwracając zbytnio uwagi możemy w ogóle takiej literówki nie dostrzec.

Podsumowując, jeśli tylko będziemy robić zakupy w miejscach godnych zaufania, a także jeśli nie będziemy dawali się skusić wyjątkowym promocjom i obniżkom, które od razu wyglądają bardzo podejrzanie- najprawdopodobniej nigdy nie powinniśmy doświadczyć sytuacji, kiedy w nasze ręce wpadnie podróbka. Dlatego też, chcąc zaoszczędzić pieniędzy, ale i nerwów, róbmy zakupy ostrożnie- tak, aby nie dać się oszukać.

Dodaj komentarz