• Home
  • /
  • Moda
  • /
  • Jak ubrać się na wesele w zależności od przewodniego stylu?

Jak ubrać się na wesele w zależności od przewodniego stylu?

Lato to środek sezonu przyjęć weselnych, ale warto mieć na uwadze to, że weselna moda rządzi się swoimi prawami. Stylizacja na tę okazję powinna być w głównej mierze dostosowana do uroczystości, a jednocześnie komfortowa. Jeśli wesele ma swój motyw przewodni, to oczywistym jest fakt, że trzeba się do niego dostosować. Każdy gość powinien pamiętać nie tylko o elegancji, ale również o tym, aby jego kreacja wpisywała się w panujący na przyjęciu dress code.

 

Motyw przewodni wesela

Zgodnie z panującymi trendami coraz więcej par decyduje się na wybór motywu przewodniego swojego przyjęcia weselnego. Motyw przewodni i charakter przyjęcia to już nie tylko inspiracja amerykańskimi filmami, ale przede wszystkim wizytówka pary młodej. Motyw przewodni wesela ma na celu połączenie koncepcji przyjęcia z doborem odpowiedniego wystroju i dodatków do stylizacji. Przewodni styl wesela wpływa w ogromnym stopniu na wybór miejsca, menu, zaproszeń weselnych, stroju pary młodej, dekoracji sali, samochodu do ślubu czy atrakcji dla uczestników przyjęcia. Motyw przewodni może również narzucać charakter kreacji dla zaproszonych gości.

 

Kolor jako motyw przewodni wesela

Ślub i wesele z jedną barwą to chyba najpopularniejszy, a zarazem najprostszy motyw przewodni w ostatnich latach. Będzie doskonałym rozwiązaniem, jeśli para młoda organizuje przyjęcie samodzielne. Kolor przewodni może pojawiać we wszystkich elementach przyjęcia weselnego – zarówno w dekoracjach, jak i strojach pary młodej oraz gości, które będą idealnie oddawać charakter imprezy. Doskonałym wyborem na motyw przewodni wesela będą pastelowe barwy, odcienie błękitu, kolor żółty, fiolety czy turkus. Lepiej zrezygnować z wyrazistych i krzykliwych kolorów. Wybierając barwę przewodnią, warto także pamiętać o umiarze, ponieważ w niektórych sytuacjach mniej znaczy więcej.

 

Wesele w stylu glamour

To propozycja dla narzeczonych, którym marzy się ślub w iście królewskim stylu. Glamour kojarzy się z bogactwem, elegancją i szykiem. Jeśli chodzi o kolory, to motyw glamour idzie w parze ze srebrem, złotem oraz pastelami. Odzwierciedlają go wyszukane dekoracje i przepych, również w odniesieniu do strojów. Prostota i minimalizm zwyczajnie się tutaj nie sprawdzą. Kreacje gości muszą błyszczeć, niczym na balu karnawałowym. Suknia panny młodej, uzupełniona biżuterią, brokatem i wyrazistymi formami, powinna przypominać strój księżniczki.

 

Przyjęcie weselne z motywem przewodnim boho

Boho kojarzy się z wolnością, a jednocześnie wyraża oryginalność. Motyw przewodni boho będzie obfitował w etniczne wzory, pióra, frędzle i koronki. Stylizacje boho czerpią inspiracje z natury, dlatego powinny być lekkie. Wesela z motywem przewodnim boho z pewnością będą dalekie od formalnego i oficjalnego charakteru. Suknia ślubna panny młodej powinna być przewiewna i nie krępować jej ruchów, a idealnymi kreacjami dla gości będą zwiewne sukienki na wesele. Jeśli chodzi o dodatki, to świetnie sprawdzą się opaski na włosy, koronkowe wykończenia czy paski z frędzlami.

Dodaj komentarz