Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka często kojarzy się nam z wydarzeniem nie łatwym do ogarnięcia. Takim które spędza sen z powiek przez wiele dni. Martwimy się jak zorganizować przewóz rzeczy, jak ostrożnie zapakować nasz dobytek by nic się nie stało podczas transportu, oraz jak poradzić sobie w przewozem dużych i ciężkich mebli. Dlatego też wiele firm posiada w swojej ofercie tani wynajem auta do przeprowadzki. Czy warto skorzystać z takiej usługi? Jaki jest jej koszt? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Auto

Wielu z nas posiada samochody osobowe, które nie są w stanie przewieźć dobytku zgromadzonego w ciągu kilku lat. Dlatego też świetnym i bardzo korzystnym rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów, które służą typowo do przeprowadzek. Profesjonalne wypożyczalnie często w swoich ofertach posiadają typowo dostawcze auta, które spokojnie przewiozą między innymi: meble, sprzęt AGD i RTV, sprzęt biurowy oraz wiele rzeczy nawet o masie do 1 tony. Wypożyczalnie samochodów posiadają również auta, które wyposażone są w specjalnie wieszaki do przewozu odzieży. Dzięki temu rzeczy z twojej szafy, wiszą na wieszaku w aucie a następnie w nowym mieszkaniu lub domu (bez chowania je w kartonach, bez składania i rozkładania).

Przeprowadzka całego mieszkania

Wiele firm posiada również auta oraz usługi, które umożliwiają przeprowadzenie całej kawalerki, mieszkania lub domu z jednego miejsca na drugie miejsce. Takie samochody wówczas posiadają większe gabaryty, dzięki czemu można w całości przewieźć meble, meblościanki czy sprzęt. Wypożyczalnia samochodów również w swoich ofertach posiada często przyczepy służące do przeprowadzek.

Koszty

Koszt wynajęcia auta do przeprowadzki zależy od czasu, na jaki go wynajmujemy (np. na kilka godzin czy całą dobę), od samochodu, który potrzebujemy (i jego gabarytów), sprzętu, który ma nam być wraz z nim wypożyczony (wieszaki, kartony, stojaki) oraz pomocy ludzi. Wiele firm posiada także specjalne pakiety, z których warto skorzystać przy takiej przeprowadzce, gdyż cena wówczas jest o wiele korzystniejsza.

Terminy

Wypożyczalnia samochodów do przeprowadzki jest miejscem dość obleganym przez klientów z całej Polski. Dlatego, im wcześniej się zgłosimy i zarezerwujemy interesujący nas termin – tym lepiej. Nie warto czekać do ostatniej chwili, gdyż może się okazać, że zabraknie samochodu, który spełni nasze oczekiwania. Poza tym warto poradzić się z osobami pracującymi w takich wypożyczalniach co do samochodu czy samej przeprowadzki. Ich rady mogą okazać się niezwykle cenną wskazówką.

 

Jak wynika z powyższego zestawienia, przeprowadzka nie musi kojarzyć się nam z nie lada wyzwaniem. Warto się do niej odpowiednio przygotować i wcześniej poszukać firmy, która znacznie pomoże nam z jej organizacją. Zdecydowanie, warto postawić na sprawdzone, doświadczone i rzetelne firmy, które posiadają nie tylko bardzo dobre auta, ale i praktyczny sprzęt. W wielu firmach jest również możliwość skorzystania z pomocy osób tam pracujących i wynajęcie osób, które pomogą nam przy wynoszeniu oraz wnoszeniu cięższych sprzętów i mebli. Warto skorzystać z takich usług dla naszej wygody. Powodzenia.

Dodaj komentarz