Kawa a zdrowie

Korzyści płynące z picia kawy

Często można usłyszeć, że kawa szkodzi. Oczywiście jest w tym trochę prawdy, bo kawa pita w dużych ilościach może przynieść negatywne skutki dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia. Jednak nie powinno się aż tak demonizować tego napoju, w końcu picie kawy przynosi także liczne korzyści. Wystarczy tylko wiedzieć, jak ją przyrządzać i ile jej spożywać. Dzięki temu kawa może przynieść prawdziwe korzyści dla organizmu. Zatem jakie są pozytywne skutki picia kawy? Oto kilka przykładów.

Kawa wpływa korzystnie na układ krążenia

Kawa poprawia krążenie krwi. Dzięki temu komórki są lepiej dotlenione, bo tlen jest transportowany znacznie szybciej. Zjawisko to przekłada się na lepszą kondycję i wytrzymałość. Ponadto kawa ma dobry wpływ na serce. Regularne picie kawy gwarantuje zdrowsze serce, gdyż kawa zawiera substancje chroniące tętnice oraz składniki mające działanie przeciwzapalne.

Kiedy trzeba zrzucić kilka kilogramów

Kofeina jest sprzymierzeńcem podczas odchudzania, a jak wiadomo, w kawie jej nie brakuje. Spożywanie kawy przyśpiesza metabolizm i spalanie tłuszczu. Oczywiście działanie odchudzające dotyczy kawy bez cukru i śmietanki, ale nawet takie dodatki raz na jakiś czas nie zaszkodzą. Ponadto kawa sprawia, że treningi są bardziej efektywne, gdyż wytrzymałość trenującego jest znacznie większa po jej spożyciu. Co więcej, z pozostałych fusów można przyrządzi peeling antycellulitowy.

Kawa zapobiega chorobom

Picie kawy może zapobiegać różnym chorobom. Potwierdzono, że regularne picie kawy to sposób na zdrową wątrobę. Napój ten zapobiega marskości wątroby oraz jej otłuszczeniu. Inną chorobą, która nie lubi kawy to cukrzyca typu 2. Ryzyko jej wystąpienia spada o blisko połowę w przypadku ludzi pijących kawę regularnie. Kofeina jest też kluczem do zapobiegania chorobie Parkinsona i Alzheimera.

Na lepszy nastrój i wygląd

Kawa jest napojem, który zawiera solidną dawkę antyoksydantów. Odpowiadają one za zapobieganie procesom starzenia się, niszczeniu komórek i zwalczają wolne rodniki. Co więcej, w kawie znajduje się dopamina i serotonina. To substancje pomagające utrzymać dobry humor. Po wypiciu filiżanki kawy samopoczucie się poprawia.

Poprawa sprawności seksualne

Kawa pomaga także w łóżku i wcale nie chodzi tu o spanie. Badania dowodzą, że kawa to poprzez poprawę krążenia dobrze wpływa na sprawność seksualną oraz działa jako afrodyzjak. Co więcej, ma dobry wpływ na męską płodność.

Kawa pomaga w nauce

Wypicie kubka kawy nie zrobi z nas geniusza. Jednak zdecydowanie kawa pomaga w nauce i nie chodzi tu zarwane noce przed egzaminem. Kawa poprawia koncentrację, wpływa korzystnie na logiczne myślenie oraz skraca czas reakcji. Ponadto kawa redukuje stres, co przed egzaminem także się przydaje.

Najlepsza kawa we Wrocławiu

Oczywiście kawy nie można spożywać w nadmiarze. Jednak filiżanka lub dwie w ciągu dnia, w miłym towarzystwie mogą przynieść tylko same korzyści. W połączeniu z dobrym deserem w postaci pączka w kawiarni Bite a Donut, kawa jest idealnym rozwiązaniem na spotkanie z przyjaciółmi, rodziną lub randkę z drugą połówką. Dobra kawiarnia we Wrocławiu pod nazwą Bite a Donut, to świetne miejsce na takie spotkania.

Dodaj komentarz