• Home
  • /
  • Styl życia
  • /
  • Księżna Diana – ikona stylu i “królowa ludzkich serc”
księżna diana

Księżna Diana – ikona stylu i “królowa ludzkich serc”

Postaci Księżnej Diany z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na świecie, która, mimo życia w królewskiej rodzinie, opuściła ziemski padół w tragicznych okolicznościach. Dziś przybliżamy postać Księżnej Diany, dzieląc się z Wami ciekawymi faktami z jej życia.

 

Kim była księżna Diana?

 

Diana Frances Mountbatten-Windsor z domu Spencer  była pierwszą żoną Księcia Karola, który z kolei jest synem Królowej Elżbiety II. Ślub Pary Książęcej odbył się w 1981 roku i był niezwykle medialnym wydarzeniem, które obiegło cały świat, wzbudzając prawdziwą sensację. Był to bowiem ślub jak z bajki! Jednak życie małżeńskie wcale nie było usłane różami, a prasa szybko zaczęła ujawniać fakty kompromitujące zarówno Dianę, jak i Karola. Natomiast w 1992 roku Para ogłosiła separację, rozwód natomiast nastąpił w 1996 roku. 

Jednak po rozwodzie rozgłos na temat Diany i Karola wcale nie malał. Wręcz przeciwnie, co doprowadziło do tragedii, w wyniku której, w 1997 roku księżna Diana wraz ze swym towarzyszem Dodi Al-Fayed zginęła w wypadku samochodowym.

 

Kim była Camilla?

 

Ważnym wątkiem w życiu małżeńskim księżnej Diany i Karola była Camilla, którą książę poznał na początku lat 70 XX wieku podczas jednego z meczów polo. Szybko również okazało się, że pomiędzy nimi zawiązał się romans, a dowodów na to Diana miała aż zanadto. Jednym z nich były zdjęcia Camilii w notatniku Karola czy inicjały C&C (Camilla & Charles) na ulubionych spinkach księcia. Choć Diana próbowała rozmawiać o tej sytuacji zarówno z Karolem, jak i z samą Camillą, to jednak ci wypierali się romansu twierdząc, że łączy ich wyłącznie relacja przyjacielska.

 

Księżna Diana – działalność charytatywna

 

Księżna Diana zapisała się w historii świata jako osoba o złotym sercu. Jej działalność charytatywna była dla niej codziennością, a wśród najważniejszych inicjatyw, jakich się podjęła, można wymienić na przykład: wsparcie dla szpitali, a w 1987 roku świat obiegło zdjęcie, na którym księżna Diana siedzi obok osoby chorej na AIDS.Natomiast jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw była walka przeciwko minom –  jako wolontariusz Czerwonego Krzyża księżna udała się w 1997 roku do Angoli, gdzie w szpitalu odwiedziła osoby będące ofiarami min przeciwpiechotnych. 

 

Księżna Diana – ikona mody

 

Nie jest tajemnicą, że księżna Diana mocno interesowała się modą, co można było zobaczyć w niezwykłych kreacjach, w jakich pojawiała się podczas publicznych wystąpień, na czele z suknią ślubną, która do dziś stanowi wzorzec dla wielu Pań Młodych.

Projektanci mody uwielbiali dla niej tworzyć, a ona zawsze prezentowała się doskonale niezależnie od okoliczności, zachwycając swoim wyglądem i onieśmielając nim inne kobiety.

Może Cię zainteresować: Buty damskie – sportowe czy eleganckie

Historia księżnej Diany warta poznania

Bez wątpienia księżna Diana zasługuje na to, aby o niej pamiętać. Ci, którzy zachęceni niniejszym artykułem chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat jej życia, powinni zajrzeć do dokumentów filmowych dedykowanych jej postaci. 

Dodaj komentarz