• Home
  • /
  • Moda
  • /
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze eleganckich butów dla dziewczynki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze eleganckich butów dla dziewczynki?

Do szkoły, na plac zabaw, wyjazd czy po prostu spacer najlepiej sprawdzą się uniwersalne adidasy lub tenisówki, ale co z sytuacjami, gdy trzeba założyć wizytową sukienkę? Uroczystości szkolne czy rodzinne wymagają odpowiedniego stroju nawet wtedy, gdy mała dama jest zadeklarowaną chłopczycą.  Na co zwrócić uwagę wybierając dla niej eleganckie buty?

 

Eleganckie buty dla dziewczynki – jaki fason?

 

Mimo że sytuacje wymagające wizytowego stroju zdarzają się rzadziej, to często trwają one długo i dziecko również musi przede wszystkim czuć się wygodnie i komfortowo. Sekretem jest wybór odpowiedniego fasonu. W sklepach dostępne są eleganckie buty o bardzo różnych fasonach – przede wszystkim mniej i bardziej zabudowane, różniące się sposobem zapinania, rodzajem materiałów, a nawet wysokością obcasa. Wyższy obcas zdecydowanie nie jest dobrym wyborem. 

 

W mocno zabudowanym obuwiu, szczególnie gdy jest wykonane ze sztywnych i sztucznych materiałów, stopa znacznie szybciej się zmęczy i dziecko na pewno po pewnym czasie będzie odczuwać dyskomfort. Wtedy najlepiej buty zmienić lub po prostu wybrać takie, które pozwolą stopie oddychać i idealnie się do niej dopasują, ale nadal zachowują charakter wizytowy. 

 

Jedną z takich propozycji są balerinki dla dziewczynki, które są zdecydowanie mniej zabudowane, a poza tym mogą posiadać wygodne zapięcia, które skutecznie utrzymają stopę na nodze. Inną opcją na lato są eleganckie sandałki, ale zależnie od charakteru wizytowej sukienki nie zawsze dobrze się z nią komponują i nie sprawdzą się w czasie innych pór roku. 

 

Dobrej jakości materiał to podstawa 

 

Eleganckie buty, takie jak balerinki dla dziewczynki, najlepiej aby wykonane były z naturalnych materiałów, czyli skóry. Powinna znaleźć się ona przede wszystkim od środka, ale jeszcze lepiej, gdy całe buty są z niej wykonane. Dzięki temu obuwie nie tylko idealnie dopasuje się do kształtu stopy, ale również zapewni jej właściwą wentylację. Nie mniej istotna jest dobrze wyprofilowana wkładka oraz elastyczna podeszwa. 

 

Aby but dobrze trzymał się na stopie 

 

Inną ważną kwestią, która ma bardzo duże znaczenie dla komfortu dziecka, jest pewność, że buty nie spadną z nóg, nawet podczas biegania czy tańców. Balerinki dla dziewczynki i każde inne obuwie wizytowe muszą dobrze trzymać się stopy. Trzeba więc przede wszystkim idealnie dobrać rozmiar lub wybrać buty, które posiadają dodatki przytrzymujące je na stopie. Mogą to być paseczki lub nawet specjalne wkładki. Jeśli chodzi o paseczki, to warto zwrócić uwagę, czy nie będą uciskać stopy dziecka. 

 

Atrakcyjne dodatki, czyli buty inne niż wszystkie

 

Jest to kwestia, która ma niebagatelne znaczenie dla każdej młodej damy. Niezależnie od wieku buty muszą się przede wszystkim dziewczynce podobać. Im starsza, tym lepiej sprawdzą balerinki dla dziewczynki z jednym kolorze i bez dodatków, ale młodsze mogą wybierać wśród bardzo różnorodnych opcji. Kokardki, kwiatuszki, cekiny, ażury, a nawet kocie oczka i wąsiki – dzięki temu buty prezentują się wyjątkowo i pięknie, co na pewno przypadnie do gustu każdej dziewczynce.

Dodaj komentarz