gogle VR

Okulary VR – kompendium wiedzy

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na okulary VR, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety okularów VR i dowiedzieć się jednocześnie, gdzie można je kupić w przystępnej cenie.

Czym są okulary VR?

Okulary VR najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak gogle wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym można zagrać w bardzo realistyczne gry VR. Warto wspomnieć o tym, że wirtualne okulary pozwalają przenieść się nie tylko w świat gier wideo, ale również obejrzeć bardzo wiele ciekawych materiałów filmowych 3D. Okulary VR pozwalają przeglądać się w wirtualnej rzeczywistości w zakresie 360 stopni. Możliwe jest to poprzez wykorzystanie zwykłych ruchów głowy.

Co warto wiedzieć?

Aby skorzystać z okularów VR niezbędne jest użycie kilku różnych elementów. Pierwszym z nich jest oczywiście specjalne urządzenie, które generuje obraz. W najtańszych okularach wystarczy nowoczesny smartfon. W bardziej zaawansowanych przypadkach będzie to oczywiście komputer albo konsola do gier. Drugim ważnym elementem jest ekran podzielony na dwie części. Ostatnim elementem są z kolei specjalne czujniki, które dostępne są w nowoczesnych telefonach albo wbudowane bezpośrednio w gogle VR. Mowa tutaj między innymi o żyroskopach albo akcelerometrach.

Gdzie kupić okulary VR?

Największy wybór okularów i gier VR jest oczywiście w sklepach internetowych, które oferują także najlepsze ceny. Warto odwiedzić również aukcje internetowe, gdzie można zamówić w przystępnej cenie nie tylko nowy, ale również używany sprzęt i gry VR.

Najlepsze okulary wirtualne do gier?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że tak naprawdę każdy model gogli VR przystosowany jest do gier VR. Pamiętać należy jednak o tym, że poszczególne modele okularów VR przeznaczone są oczywiście do konkretnych platform sprzętowych albo smartfonów. Nie można zapominać również i o tym, że do wirtualnych okularów należy dopasować odpowiednie aplikacje i same gry. Osoby, które korzystają z systemu Android, powinny szukać gier (wykorzystujących wirtualną rzeczywistość) przede wszystkim w Google Play. Zasoby Oculus przeznaczone są dla posiadaczy systemu Samsung Gear VR. Przy niektórych tytułach niezbędne jest użycie dodatkowych kontrolerów. Godny uwagi jest między innymi niezawodny kontroler z Google Daydream View, który znacząco poprawia wirtualną rozgrywkę. Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności warto inwestować w sprzęt od renomowanych producentów.

Dodaj komentarz