Top 10 gier na Playstation 4. Co dał nam 2018 rok?

Na początku roku Sony ogłosiło, że sprzedaż konsoli Playstation 4 przebiła granicę 90 milionów sprzedanych egzemplarzy. Zostawiając daleko w tyle Xbox One i oficjalnie potwierdzając swoją hegemonię, jako król konsol ósmej generacji. Zbiegło się to z okresem tworzenia różnych zestawień, tak więc ja również chciałbym przedstawić swoje TOP 10 gier na PS4. Wśród nich znajdą się najnowsze premiery, jak i klasyki które warto odkurzyć, z półki.

 

1\. Marvel’s Spider Man

Zestawienie otwieramy nie lada zaskoczenie od studia Insomniac Games. Twórców takich hitów jak Ratchet&Clank czy serii Resistance.

Spider Man – bo o nim tutaj mowa jest kolejnym z zapadających w pamięć tytułów. Do dyspozycji gracza został oddany wirtualny Nowy Jork, po którym huśtanie się na pajęczej nici i zwiedzanie szczegółowo dopieszczonych widoków sprawia więcej przyjemności, niż można się było spodziewać. Marvel’s Spider Man łamie również niechlubną tradycję gier na licencji i nie boi się stworzyć własnej interpretacji komiksowego świata oraz jego bohaterów. Odczuwasz niedosyt po Spider Man Multiverse? Spider Man z sierpnia 2018 roku jest produkcją wprost dla Ciebie!

 

2\. Bloodborne

Nie znajdzie się zestawienia najlepszych gier na PS4, bez chociaż jednej produkcji od From Software. Bloodborne to jedno z największych osiągnąć Hidetaki Miyazakiego i personalnie, jedna z moich ulubionych gier wszech czasów. Wydana trzy lata temu gra akcji z elementami RPG jest tym, co fani wymagających starć z bossami oraz eksploracji tajemniczych lokacji, rodem z powieści Lovecrafta. Niestety każda próba opisu Bloodborne – jego świata i historii – wypada blado przy samej rozgrywce. Dlatego spróbuj! Na pewno się nie rozczarujesz.

 

3\. Horizon Zero Dawn

Kolejny tytuł wydany ekskluzywnie tylko na Playstation 4. Horizon Zero Dawn jest grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby dziejącą się w odległej przyszłości w świecie, w którym cywilizacja ludzka już dawno upadła. Świat został opanowany przez mechaniczne stworzenia – pozostałości po dawnej, tajemniczej cywilizacji.

Horizon Zero Dawn zachwyca oryginalną oprawą artystyczną i zapierającą dech grafiką.Gra dzieje się w otwartym świecie, dając możliwości do eksploracji dzikich terenów i pozostałości po dawnych czasach, testując nasze umiejętności walki i rozwiązywania zagadek.

 

4\. Red Dead Redemption 2

Na premierę Red Dead Redemption 2 czekali nie tylko fani pierwszej części ale praktycznie każdy, kto w gry wideo gra. Nie ważne czy okazjonalnie relaksujesz się z padem na kanapie, czy zarywasz nocki grając o studiu Rockstar Games słyszał chyba każdy. O twórcach m.in. Red Dead Redemption oraz serii GTA można mówić wiele, ale na pewno nie to, że wypuszczają niedopracowane produkcje. RDR 2 zaskoczyło wielu fanów odejściem od fabuły rodem z akcyjniaków i wartkiej akcji na rzecz bardziej symulacyjnego podejścia. I to w jakim stylu!

Dziki zachód przełomu XIX i XX wieku jest wielki, piękny i oddany z zaskakującym wiernością realizmem. To jedna z tych gier, w których same jeżdżenie na koniu po okolicy sprawia niesamowite wrażenie wolności i otwartości. A możliwości jest o wiele, wiele więcej!

 

5\. Resident Evil 7: Biohazard

Kolejna odsłona znanej marki opowiadającej o zmaganiu się z tajemniczą Umbrella Corporation i kolejne zaskoczenie. Zamiast zabijania setek zombie – tajemniczy dom na południu Stanów Zjednoczonych i rednecki klimat. Kamerę z perspektywy trzeciej osoby zastępuje natomiast pierwszoosobowa perspektywa i tutaj można doszukiwać się największej zalety tej produkcji. Resident Evil 7 to tytuł w który najlepiej zagrać na VR. Wirtualna rzeczywistość idealnie pogłębia wrażenia ze zwiedzania opuszczonego domu na bagnach oraz poznawania jego dziwnych tajemnic.

Tylko dla odważnych.

 

6\. The Elder Scrolls Online: Summerset

Jedyny tytuł nastawiony na rozgrywkę masową w tym zestawieniu i jednocześnie jeden z niewielu dobrych MMORPG na Playstation 4. Po sukcesie poprzedniego dodatku – The Elder Scrolls Online Morrowind – twórcy złapali wiatr w żagle i dali do dyspozycji graczy magiczną wyspę elfów, która aż kipi od konfliktów i problemów których rozwiązanie leży w naszej gestii.

Gra toczy się w czasie rzeczywistym z tysiącami innych graczy na serwerze. Ludźmi z którymi możesz eksplorować nowe regiony, rozwiązywać zagadki i poznawać tajniki fabuły kontynentu Tamriel.

Czasem przyjdzie pora zebrać się w kilkunastoosobowe grupy i wspólnie prowadzić bój. Przeciwko graczom z innych frakcji, czy w specjalnie przygotowanych przez twórców Wyzwaniach oraz Lochach. Nasza grupa mierzy się wtedy ze specjalnie przygotowanymi przez twórców przeciwnikami.

Warto sprawdzić – zwłaszcza że twórcy zdecydowali się na dystrybucję TES Online w modelu Free to Play.

 

7\. Divinity: Original Sin II

Klasyczny PC-towy tytuł RPG teraz na konsoli. Tylko mam nadzieję, że taka informacja już nikogo nie dziwi. Divinity: Original Sin II na PS4 to nie tylko jedna z najlepszych produkcji tego roku, ale też gra którą możesz przejść z przyjacielem. Na jednej kanapie. We dwójkę.

Fajnie nie? A to nie jedyny powód, żeby wypróbować ten tytuł.

Setka godzin ciekawej historii oraz barwnych bohaterów to kolejne powody, dla których warto sprawdzić, co ciekawego ekipa z Larian Studios ma do zaprezentowania.

Najciekawsza propozycja dla dwóch osób na Playstation 4 od lat.

 

8\. God of War

Kratos powraca! I to w jak pięknym stylu.

God of War na PS4 to zupełnie nowe podejście do serii, którą fani znają i uwielbiają. Tym razem historia Kratosa ma miejsce nie w starożytnej Grecji, gdzie to nasz bohater był zajęty metodyczną eksterminacją Panteonu greckich bóstw – tych, które nastąpiły mu na odcisk, rzecz jasna – a w Skandynawii. I nie do końca w jakimś konkretnym kraju a w mitologicznej wizji mroźnej północy.

Nie tylko miejsce akcji uległo zmianie. Kratos również. Z narwanego i wiecznie wściekłego antybohatera musi nauczyć się być ojcem. W całej podróży przez skute lodem krainy towarzyszy nam bez chwili przerwy syn – Arteus. Zmienia to w całości phasing rozgrywki. Gra nieco zwolniła, ale całość nabrało bardziej poważnego – ciężkiego charakteru.

Zdaniem moim i wielu – gra roku 2018.

 

9\. Hitman 2

Zabójca, Agent 47, którego łysina jest charakterystyczna dla serii znowu wraca. Jak zwykle po to, by dać nam radość ze skradania i próby wymyślenia zabójstwa idealnego. Studio IO Interactive jak zwykle nie zawodzi i dostarcza świetną grę. Hitman 2 wydany w 2018 roku to nie tylko odświeżenie serii, ale i duży krok naprzód dla całej serii.

Pierwszy raz obok trybu dla jednego gracza pojawia się tryb sieciowy. Tryb Zjawy, bo o nim mowa to 5 żywych graczy na jednej mapie, którzy próbują rozpoznać się na zmianę oraz wyeliminować bez wzbudzania żadnych podejrzeń.

Dla samego tego trybu po Hitmana 2 na PS4 warto sięgnąć, a to tylko czubek góry lodowej.

 

10\. Darksiders 3

Może premiera Darksiders 3 nie odbiła się szerokim echem w świecie gier wideo, ale nie znaczy to, że nie jest to produkcja warta uwagi.

Z pewnością nie jest to produkcja tak wielka i dopracowana, jak poprzednie tytuły w tym zestawieniu, ale jednak ma w sobie to coś. Zew przeszłości i powrót do mechanik znanych z gier wydawanych na takie platformy jak Playstation 2.

Trzecia część popularnych przygodowych gier akcji, które opowiadają historię Jeźdźców Apokalipsy po wybuchu Armageddonu. Tym razem poznamy losy Furii, której zadaniem jest pokonanie Siedmiu Grzechów Głównych oraz przywróceniu balansu między dobrem a złem.

Gra oprócz walki skupia się również na zagadkach środowiskowych.

Dodaj komentarz