Porady

Wakacje na Dalekim Wschodzie. Co spakować, aby nie żałować?

Modne kierunki wakacyjne zmieniają się rokrocznie, jednak Daleki Wschód od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Egzotyczne kraje o zupełnie innej kulturze stanowią gratkę nie tylko dla osób, które podczas urlopu chcą położyć się na ciepłym piachu, ale także tych, które są głodne przygód, nowych doświadczeń i nieznanych smaków. Co spakować na wakacje na drugim końcu globu, aby nie zaskoczyły Cię żadne okoliczności?

Dokąd na wakacje?

Rokrocznie stajemy przed tym dylematem i zastanawiamy się, gdzie spędzić urlop, aby wyciągnąć z niego jak najwięcej dobroci. Jedni z nas wolą ładować baterie w hotelach z formułą all inclusive, inni organizują wakacje na własną rękę, bez pomocy biur podróży i zorganizowanych grup. Niezależnie od tego, jaki jest nasz preferowany sposób wypoczynku, każdy przed urlopem znajduje się w sytuacji, w której trzeba spakować bagaż. Tylko nieliczni są zdecydowani i wiedzą doskonale, co włożyć do walizki lub plecaka! Dlatego doradzamy, co wziąć na wakacje, w zależności od rodzaju wypoczynku.

Bagaż na wczasy

Bujna, egzotyczna roślinność, dania, które zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających smakoszy, lokalna kultura, która zachwyca swoją odmiennością od tego, co znamy na co dzień, pięciogwiazdkowe hotele, rozlewające się po horyzont baseny zewnętrzne, pachnące ylang-ylang strefy SPA z doświadczonymi specjalistami dbającymi o harmonię ciała i ducha. Brzmi jak wakacje, na które chcesz się wybrać? Co więc zabrać na wczasy na Dalekim Wschodzie, gdzie warunki pogodowe są dalekie od tych, do których przyzwyczaił nas klimat, w którym mieszkamy na co dzień?

Ubrania na co dzień i wieczorowe

Jeśli w kurorcie znajduje się restauracja à la carte, na pewno obowiązuje w niej ścisły dress code – nie wejdziesz tam w szortach, czy japonkach. Na takie okazje, jak pójście do eleganckiej restauracji, warto zabrać kilka bardziej szykownych outfitów. Na co dzień jednak nie musisz się aż tak wysilać – wystarczą komfortowe, luźne ubrania, w których dobrze będziesz się czuć w wymagającym klimacie

Odpowiednie buty

Jadąc do eleganckiego kurortu, musisz zważyć na to, że nie będzie to raczej miejsce, w którym możesz wszędzie chodzić w Crocsach. Biorąc pod uwagę to, że dress code, jaki obowiązuje, spotyka się z wymagającą pogodą, która często jest wyzwaniem dla naszego ciała. Obuwiem, które często wybierane jest na wakacje są mokasyny męskie czarne, ze względu na to, że – pod warunkiem że wykonane z naturalnych materiałów, takich, jak wysokojakościowa skóra, są komfortowe dla naszych stóp, ale też eleganckie. Mokasyny dobrze wyglądają zarówno do długich lnianych spodni, jak i szortów, czy bardziej eleganckich spodni chino, zwiewnej sukienki maxi, a także szortów. 

Stroje kąpielowe

Będąc w kurorcie, który posiada rozbudowany kompleks basenowy, warto mieć kilka strojów kąpielowych na zmianę – ciężko wyobrazić sobie, żeby spędzić dwa tygodnie w jednym! Często pójście na basen to prawie okazja równa pokazowi mody! Możesz zaszaleć, postawić na barwne wzory i fasony, których prawdopodobnie nie wybierzesz na wyjście do aquaparku w ojczyźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *