• Home
  • /
  • Porady
  • /
  • Weekend w Barcelonie – sprawdź, gdzie warto pójść

Weekend w Barcelonie – sprawdź, gdzie warto pójść

Barcelona jest stolicą Katalonii i drugim pod względem wielkości miastem w Hiszpanii. Zachwyca wyjątkowymi zabytkami pochodzącymi z różnych epok i unikatowym klimatem. Jak zwiedzić Barcelonę w weekend? Oto lista miejsc, które musisz zobaczyć!

 

1. Barri Gòtic – najstarsza dzielnica Barcelony

Przypominające labirynt uliczki dzielnicy Barri Gòtic sięgają czasów średniowiecza, chociaż można natknąć się tutaj na jeszcze starsze ślady.

Najznakomitszym przykładem katalońskiego gotyku jest Catedral de la Santa Creu i Santa Eulàlia, która była budowana w okresie od XIII do XV wieku na miejscu starej świątyni rzymskiej. Inne zabytki to bazylika La Mercé, Casa de la Ciutat – dawny ratusz miejski, kawiarnia Els Quatre Gats oraz renesansowy Palau de la Generalitat de Catalunya. Podczas zwiedzania dzielnicy gotyckiej warto też zwrócić uwagę na położoną niedaleko barokową bazylikę Santa Maria del Mar.

 

2. Sagrada Família – od 100 lat w budowie

Jednym z symboli Barcelony jest bazylika Sagrada Família zaprojektowana przez Gaudíego. Ta majestatyczna świątynia już od ponad 100 lat znajduje się w budowie i jeszcze nie została dokończona. Jej oficjalne otwarcie zostało zaplanowane na 2026 rok.

Sagrada Familia

Warto pamiętać o wcześniejszym zarezerwowaniu biletów, by zobaczyć bazylikę również od środka. Do zwiedzania udostępniono także wieżę widokową.

 

3. Casa Mila, Casa Vicens, Casa Batllo i Park Güell – podążając śladami Gaudíego

Antonio Gaudí wywarł ogromny wpływ na wygląd współczesnej Barcelony. Ten kataloński architekt okresu secesji ma na swoim koncie wiele budynków, które dzisiaj stanowią atrakcję turystyczną miasta.  

Poza świątynią Sagrada Família warto także zwrócić uwagę na zaprojektowane przez niego budynki Casa Mila, Casa Vicens, Casa Batllo oraz na unikatowy Park Güell, w którym można zobaczyć jego fantazyjne dzieła.

 

4. La Rambla – ulica tętniąca życiem

Rozciągająca się od Plaça de Catalunya aż do pomnika Krzysztofa Kolumba La Rambla jest najpopularniejszą ulicą w Barcelonie, która tętni życiem przez całą dobę. Podczas spaceru warto zobaczyć sławny targ La Boqueria, gdzie można kupić wyśmienite katalońskie specjały, a także Palau Güell – kolejny budynek będący dziełem Gaudíego.

 

5. Parc de la Ciutadella – oaza w centrum Barcelony

Chcesz odpocząć podczas zwiedzania miasta? Odwiedź Parc de la Ciutadella. Ten malowniczy park w centrum Barcelony znany jest przede wszystkim ze swojej fontanny Font de la Cascada. 

Na uwagę zasługują również budynki z czasów Wystawy Światowej z 1888 roku – Arco de Triunfo de Barcelona i Castell dels Tres Dragons, gdzie znajduje się muzeum historii naturalnej.

Polecamy również artykuł: Pożyczka – sprawdź, co musisz o niej wiedzieć

6. La Barceloneta – dzielnica portowa

Barcelona położona jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego, a jej najbardziej znana portowa dzielnica to La Barceloneta.

Charakterystycznym punktem dzielnicy jest dziś drapacz chmur W Barcelona, ale warto także zobaczyć zabytkowy budynek Casa de la Barceloneta.

 

7. Montjuïc – twierdza górująca nad miastem

Wspaniałe widoki na Barcelonę roztaczają się z Montjuïc – najsłynniejszego wzgórza wśród wielu otaczających to miasto. 

Na wzgórzu warto zwiedzić Castell de Montjuïc – zabytkową twierdzę, z której można oglądać zapierające dech w piersiach panoramy.

 

8. Tibidabo – najwyższe ze wzgórz Barcelony

Najwyższym wzgórzem Barcelony jest Tibidabo, gdzie znajduje się ponad 100-letni park rozrywki oraz Temple de Sagrat Cor.

Chcesz zobaczyć wszystkie zachwycające miejsca w Barcelonie, ale nie masz pieniędzy? Pomoże pożyczka pieniężna, którą otrzymasz błyskawicznie i zrealizujesz plany o weekendzie w stolicy Katalonii jeszcze łatwiej!

Dodaj komentarz