• Home
  • /
  • Moda
  • /
  • Wyjazd służbowy – przydatne rady
wyjazd służbowy

Wyjazd służbowy – przydatne rady

Zapewne większość z nas przynajmniej raz w życiu musiała odbyć tzw. podróż służbową, często określaną mianem delegacją. Podróże służbowe obowiązkowo wpisane są w schemat pracy na poszczególnych stanowiskach, stąd też pracownik nie może jej odmówić. Ze strony pracodawcy z kolei leżą wszystkie wydatki poniesione przez pracownika na taką podróż, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zostanie nam zwrócony cały koszt podróży (bilety, opłata za hotel itp.).

Jest to niewątpliwie jeden z największych plusów tego typu wyjazdów. Często odgórnie mamy określony zakres całej podróży, dzięki czemu wiemy, jak się do niej przygotować, jakie ubrania ze sobą zabrać. Najważniejszą cechą podróży służbowych jest to, że bardzo często udajemy się w nie w celu reprezentowania naszej firmy na spotkaniach z potencjalnymi klientami, czy osobami dopiero zainteresowanymi nawiązaniem z nami współpracy. Dlatego też, niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie się.

Jak się spakować na wyjazd służbowy?

To, co zabierzemy ze sobą w walizce na wyjazd służbowy w dużej mierze zależy od celu naszej podróży. Jeżeli w kalendarzu mamy przewidziane spotkania biznesowe najlepszą opcją jest zabranie oficjalnego stroju np. białej koszuli i marynarki. Jeżeli wiemy, że spotkanie będzie miało mniej formalny charakter, wystarczy nam sama marynarka i ładna koszula, bez spodni do marynarki. Gdy natomiast udajemy się na bardzo formalne spotkanie, odbywające się dodatkowo wieczorową pora, konieczne jest zabranie ze sobą garnituru. Tu oczywiście nie musimy myśleć o standardowym, eleganckim garniturze. Wiele marek oferuje łagodniejszą, lecz równie elegancką formę nowoczesnych garniturów, które nadal są niezwykle stylowe, ale np. łatwiejsze w przewożeniu, bo się nie mną. Ważne jest też zabranie zapasu koszul na wypadek gdybyśmy musieli się przebrać lub gdyby nagle nasza podróż służbowa została przedłużona.

Walizka na wyjazd służbowy

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku wyjazdu służbowego jest zabranie ze sobą walizki. Dzięki niej nasze ubrania nie pomną się tak, jak w zwykłej torbie np. na ramię. Zazwyczaj też walizki takie mają specjalne przegródki, zabezpieczające ubrania przez uszkodzeniem, pomięciem. Nawet, jeżeli nie uda nam się przewieźć ubrania w nienaruszonym stanie, to na pewno będzie nam je łatwiej prasować po włożeniu do walizki.

Co założyć na wyjazd służbowy?

Jeżeli od razu po przyjeździe np. do innego miasta musimy udać się na spotkanie, bardzo ważne jest, aby być stosowanie ubranym. W takim przypadku najlepiej jest założyć ładną koszulę i marynarkę. Tu musimy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, ponieważ musimy mieć pewność, że po kilku godzinach spędzonych np. w pociągu, nasze ubranie nadal będzie schludne, niepomięte. Jeżeli nie uda nam się dotrzeć w „stanie nienaruszonym”, warto mieć w zapasie świeżą koszulę, którą będziemy mogli zmienić bezpośrednio przed spotkaniem służbowym.

Dodaj komentarz