• Home
  • /
  • Styl życia
  • /
  • Wypożyczenie samochodu na ślub – jak się za to zabrać
Jak wybrać samochód na ślub

Wypożyczenie samochodu na ślub – jak się za to zabrać

Kiedyś, jeśli nie miało się własnego samochodu możliwa była tylko podróż komunikacją zbiorową, ewentualnie prośba do sąsiada, który samochód miał, żeby nas podwiózł. Dziś wypożyczalnie samochodów są dostępne na całym świecie, zarówno w większych i mniejszych miastach. Można wypożyczyć kompaktowy samochód podczas podróży służbowej, do zwiedzania, ale też na specjalną okazje, jak na przykład ślub. Wyjątkowe auta na jeszcze bardziej wyjątkowe okazje z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, warto więc się zastanowić, czy również dla nas nie będzie to dobre rozwiązanie.

Od czego zacząć poszukiwania auta na ślub?

Oczywiście w pierwszej kolejności należy ustalić budżet, ponieważ na inny wydatek musimy się przygotować chcąc wypożyczyć Audi, czy BMW, a inną kwotę przygotować na zabytkowego Mustanga, czy limuzynę Lincoln. Ceny wahają się od 500-600 zł do nawet kilku tysięcy, rozbieżność jest więc naprawdę duża. Aby poznać pełną ofertę dostępnych aut na rynku wystarczy wpisać w przeglądarkę np. wynajem aut we Wrocławiu

Jakie auta mamy do wyboru?

Można chyba pokusić się o stwierdzenie – wszystkie! Rynek wynajmu aut na śluby i wesela jest dziś tak rozwinięty, że nie ma chyba modelu, którym nie moglibyśmy pojechać do ślubu. Nowoczesny Mercedes Benz klasy C, Ford Mondeo, Opel Insignia – ofert z tymi autami, oraz innymi w podobnej klasie jest mnóstwo, są one jednocześnie najbardziej korzystne cenowo. Marzy nam się limuzyna Lincoln, czy Maserati Quattroporte GTS – wystarczy przygotować odpowiednią sumę i bez większego problemu znajdziemy takie auto. Widzimy siebie w klasycznym Jaguarze, czy starej poczciwej Warszawie, a może Chevrolet IMPALA – takich ofert też nie brakuje, a ich ceny zaczynają się już od 800zł. Do ślubu można też pojechać Polonezem Caro, Fiatem 126p, czy Volkswagenem Ogórkiem i takich ofert w internecie też jest bardzo dużo.

Na ca zwrócić uwagę przy poszukiwaniach samochodu?

Oczywiście na warunki, jakie dana wypożyczalnia samochodu oferuje. Często bowiem zdarza się, że podana cena jest ceną wyjściową, za jak najkrótszy czas wypożyczenia, a każde wydłużenie czasu, czy dodatkowe opcje, jak na przykład ozdobienie samochodu kwiatami, są płatne. Zanim więc zarezerwujemy samochód tylko dlatego, że spodobał nam się na zdjęciu warto dokładnie przeczytać ogłoszenie i skontaktować się z wypożyczalnią, żeby przy rozliczeniu nie było niemiłych niespodzianek. Należy ustalić dokładny plan przejazdu – czy kierowca najpierw ma odebrać pana młodego, a potem razem pojadą samochodem po pannę młodą, czy może para młoda spotyka się dopiero przed ołtarzem i każde z nich dotrze do kościoła we własnym zakresie, a samochód ma na nich czekać po ceremonii – wszystkie ustalenia na pewno będą miały wpływ na cenę wypożyczenia. Warto też na wszelki wypadek zostawić zapas czasowy, nie planować wszystkiego na styk, ponieważ jeśli na przykład składanie życzeń pod kościołem się wydłuży, dodatkowy, nieprzewidziany czas użytkowania samochodu może nas słono kosztować.

Ilość ustaleń i czas poświęcony poszukiwaniom, oraz kwota jaką trzeba zapłacić za wynajęte auto wydają się jednak być warte rozważenia. Przejazd Porsche, luksusowym Mercedesem, czy zabytkowym autem to niezapomniane przeżycie i na pewno uświetni nasz wyjątkowy dzień i z nostalgią będziemy wracać do zdjęć z przed kościoła, kiedy wysiadamy z jakiegoś niesamowitego auta witani przez uśmiechniętych gości.

Dodaj komentarz