Moda męska,  Porady

Wyraź siebie ubiorem z modnymi skarpetkami we wzory

Moda to od dawna nie tylko okrywanie ciała przed zimnem. Dzięki niej możemy wyrazić cechy naszej osobowości i zamanifestować nasze upodobania. W ostatnich latach zyskały na popularności kolorowe skarpety we wzory, które nie tylko chronią stopy przed zimnem i otarciami, ale także przyciągają uwagę.

Kolorowe skarpetki męskie do garnituru

Niesłusznym jest twierdzenie, że do garnituru powinno zakładać się wyłącznie zachowawcze, jednokolorowe skarpety. Skarpetki męskie we wzory dobrane do garnituru świetnie sprawdzą się na formalne okazje, takie, jak np. wesele, czy przyjęcie w restauracji. Wśród znajomych na pewno furrorę zrobią skarpetki, które wyrażają Ciebie. Jesteś dentystą? Wybierz skarpetki w zęby. Fotografowie mogą wybierać między wzorkami zawierającymi klisze fotograficzne, aparaty, albumy. Może po godzinach pracy masz pasję i chcesz, aby świat o niej wiedział? Fani roślin na pewno docenią skarpety we wzór monstery, czy innych popularnych roślin domowych. Takie skarpetki męskie nie tylko urozmaicą Twój wygląd, ale także na pewno stanowić będą temat do zagajenia rozmowy, ratując niezręczną ciszę na spotkaniu. 

Skarpetki męskie nie do pary

Jeszcze bardziej figlarnym rozwiązaniem jest zakup skarpetek, które w swoim założeniu są nie do pary. Często wykorzystuje się stylistykę utrzymania ich w jednej kolorystyce, jednak jedna ze skarpetek jest w drobniejszy, szczegółowy wzór, na przykład przedstawia pantery na zielonym tle, a druga jest cała we wzór panterki z analogicznie zielonymi ściągaczami. Założenie takich skarpet wymaga niemałego poczucia humoru i dystansu do siebie, jednak warto zaryzykować – w ostatnich czasach takie zestawy skarpet są bardzo modne. Wybierając takie skarpetki możemy być pewni, że nie przejdziemy niezauważeni w tłumie!

Kolorowe skarpetki męskie do biura

W wielu biurach rezygnuje się już z oficjalnego dresscode, jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wybranie się do pracy w wygodnym dresie – część z nas nadal musi zachować formalny ubiór. Jednak nawet w takich przypadkach możemy postarać się o urozmaicenie stroju codziennego. Do klasycznego, stonowanego zestawu eleganckich spodni i koszuli, możesz wybrać na przykład wzorzysty kardigan i skarpetki męskie w analogicznym kolorze. Stanowiło to będzie przełamanie nudy, zachowując jednak formalny wymiar stylizacji.

Dużo łatwiej mają ci, w których pracy kultura organizacyjna nie zakłada określonego stroju. Mogą oni przebierać w fasonach, kolorach i wzorach, dopełniając cały look kolorowymi skarpetkami: geometrycznymi, w paski, we wzory, czy też gładkimi, w odważnych kolorach. Możliwości jest bez liku!

Kiedy skarpetki męskie powinny być stonowane?

Niektóre okazje, zgodnie z zasadami savoir-vivre wymagają od nas większej powagi i dostosowania się do ram. Wtedy lepiej jest wybrać skarpetki męskie gładkie, albo takie z delikatnym, ledwo widocznym wzorem. Kiedy powinniśmy więc powstrzymać się przed wyborem skarpet we wzory?

Na przykład idąc na uroczysty bankiet, na którym dresscode określono, jako black tie. Nie ma na nich miejsca na oryginalność i rozrywkowość. Powstrzymać powinniśmy się także, idąc na pogrzeb – wtedy stosownym jest elegancki, czarny ubiór, bez elementów, które mogłyby urazić czyjeś uczucia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *