• Home
  • /
  • Styl życia
  • /
  • Zegarek – modny gadżet każdego stylowego mężczyzny
zegarek

Zegarek – modny gadżet każdego stylowego mężczyzny

Od wielu lat zegarki stały się jednym z najmodniejszych gadżetów w modzie męskiej. Wielu panom zastępują biżuterię, stąd tak duża ich popularność. Wraz ze zmianą trendów, na rynek wkroczyły różne rodzaje zegarków, te tradycyjne na pasku, na ozdobnej bransolecie czy w sportowym stylu. Od dawna już zegarki przestały tylko odliczać czas, a stały się modnym akcentem męskich stylizacji. Ogromny wybór kolorów i fasonów sprawił, że mężczyźni mają, w czym wybierać.

Zegarek męski – modny dodatek?

Zegarek męski rządzi się trochę innymi prawami pod względem wyglądu i designu, niż zegarek damski. Zazwyczaj zegarek męski jest bardziej masywny, cięższy. Jednak bez względu na to, mężczyźni również dobierają zegarek do stroju. Stylowy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie przynajmniej kilka różnych zegarków, dzięki czemu będzie przygotowany na każdą okazję Ogólnie uznaje się, że zegarki na pasku skórzanym są bardziej eleganckie, bardziej formalne. Idealnie pasują do garniturów. Te na bransolecie z kolei są „bardziej strojne”, aczkolwiek wszystko zależy od materiału, z jakiego są wykonane, szerokości bransolety. Zegarki sportowe, jak sama nazwa wskazuje, mają najmniej formalny wydźwięk, są też chyba najczęstszej noszone przez panów uprawiających sport, ponieważ, oprócz wskazywania czasu pełnią jeszcze wiele przydanych funkcji. I tak, sportowy zegarek męski wyświetla puls, zapisuje pokonany dystans i wiele innych parametrów, które później możemy analizować na ekranie komputera czy telefonu.

Jaki jest modny zegarek męski?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależny od okazji i stroju, do jakiego zegarek mamy dobrać. Modne są, więc zarówno te na pasku, jak i na masywnej bransolecie. Dla innych modny zegarek męski to z kolei ten sportowy, podrasowany najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Kolory pasków czy wyświetlaczy oczywiście ewoluują wraz ze zmieniającymi się trendami, stąd też w jesieni modne są zegarki w ciemniejszych kolorach, a w lecie w jaśniejszych. Moda zależny też od rodzaju zastosowanego materiału: dla jednych modne są paski skórzane, innym bardziej odpowiada stalowa bransoleta. Na szczęście moda respektuje wszystkie rozwiązania, stąd każdy pan może czuć się modny posiadając zegarek.

Jak dobrać zegarek do okazji?

W miejscach, gdzie obowiązuje typowy dress code idealnie sprawdzi się zegarek na skórzanym pasku. Taki zegarek doda elegancji, a dodatkowo pasuje i do koszuli, i do garnituru. Ponadto ogromny wybór rożnego rodzaju pasków skórzanych sprawi, że możemy dostosować swój zegarek praktycznie do każdej stylizacji. Według badań również kobiety lubią, gdy mężczyźni noszą zegarki, ponieważ nadaje im to klasy i elegancji, łatwo, więc w ten sposób spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednych partnerek.

Sportowy zegarek męski pasuje do prostych, luźnych stylizacji i doskonale sprawdzi się w przypadku panów, którzy cenią sobie prostotę i minimalizm. Taki zegarek pasuje do jeansów, koszulek, a nawet szortów, które panowie często noszą po pracy. Wybór krojów i fasonów wśród zegarków sportowych jest ogromny, bo to chyba najlepiej rozwinięty sektor wśród męskich zegarków.

Dodaj komentarz